Sunday, August 26, 2018

Atkal formā pēc savas programmas

Jau kādu laiku sociālajos tīklos sekoju veselīga dzīvesstila koučam "Atkal Formā". Pavisam drīz, jau 3.septembrī, sāksies "Atkal Formā" izaicinājums Nr.37, kurā sievietes savā ikdienā centīsies ēst veselīgāk un kustēties vairāk. 

Arī es painteresējos par šo visu mazliet vairāk, kā rezultātā vairākas dienas biju pārdomās, vai vēlos par 45 eiro iegādāties 12 nedēļu programmu ar vingrošanas plānu mājas apstākļos, uztura plānu un konkrētām receptēm.  Izsverot visus plusus un mīnusus, nolēmu tomēr atteikties no šīs iespējas, vismaz pagaidām. Visu cieņu "Atkal Formā" idejas autorei par to, ko viņa dara. Cena ir vairāk kā adekvāta šādai 12 nedēļu programmai. Rezultāti sievietēm, kas piedalās, tiešām ir ievērojami un, ja es kādreiz nolemšu pievērsties veselīgākam dzīvesveidam vai tievēt ar kādu kopā, tad noteikti izvēlēšos "Atkal Formā".

Bet pagaidām es mēģināšu pati, nav jau guži tā, ka es nesaprastu neko no veselīga dzīvesveida, uztura un izbrīnā vien ieplestu acis par sava vidukļa izplūšanu. Viens nu ir skaidrs, ka vēlos nomest dažus kilogramus un atgūt savu slaido vidukli. Jāatzīst, ka tik, cik šobrīd sveru, neesmu svērusi vēl nekad. Nē, nu nav jau nekas traks, šobrīd tie ir 64 kg, bet mans komforta svars ir ap 59 kg. Tātad tie ir apmēram 5 kilogrami, kas man traucē ielīst vecajos džinsos un aizmirst par traucējošo riepu. Tagad arī man ir bildes no priekšpuses, sāna un aizmugures apakšveļā ar atzīmi PIRMS. 

Man pat galvenais nav nomest tos 5 kilogramus, bet gan padarīt savu ķermeni vingrāku un spēcīgāku, ikdienu veselīgāku, vairot enerģiju un prieku. Tātad no rītdienas esmu apņēmusies kustēties vairāk un ēst veselīgāk, kas manā gadījumā galvenokārt nozīmē atteikšanos no saldumiem, kas ir mans lielais klupšanas akmens, īpaši vakaros, skatoties TV. Šovakar taps plāns pirmajai nedēļai.

Sociālajos tīklos turpināšu sekot "Atkal Formā", iedvesmojoties no veselīgiem un pozitīviem ierakstiem. Sakārtot savu ķermeni ir ļoti svarīgi, esmu ar visām četrām par teicienu "veselā miesā vesels gars". Un, ja ir vēlme, vēl līdz 3.septembrim var paspēt pieteikties "Atkal Formā" 37.izaicinājumam ( šis nav reklāmas raksts, kā arī neesmu pazīstama ar "Atkal Formā" idejas autori).

Friday, August 24, 2018

Ir augusts...

Vasara teju jau galā, rit augusta pēdējās dienas. Beidzot esmu tikusi ilgi gaidītajā atvaļinājumā, baudot nesteidzīgus rītus un vakarus. 
Šī vasara bija tiešām skaista, saule mūs lutinājusi jau kopš maija. Vasaras sākumā bija tik daudz apņemšanos un galvenā no tām - atrast mieru un harmoniju. Jāatzīst, ka pilnīgā mierā un harmonijā biju tikai vienu nedēļu, ko pavadīju pie vecākiem mazpilsētā pie jūras. Tad man izdevās elpot ar pilnu krūti, būt saskaņā ar sevi un apkārtējo pasauli, darīt sen aizmirstas lietas, baudīt jūru, pļavas un upi, pievērt acis un apjaust mirkļa skaistumu un savu esību. 
Un, jā, man izdevās mēnesi piedalīties fitnesa treniņos, pēc tam sākās stipri karsts laiks, kas manu apņemšanos mazināja. Baidījos, ka neesmu pietiekami labi trenēta, lai 30 grādos stundu intensīvi sportotu. Tagad laiks ir kļuvis mērenāks, bet neesmu vēl atsākusi treniņus sava slinkuma dēļ. Atzīstos godīgi.
Vasaras nedēļas nogales pavadījām pie maniem vecākiem, ceļš, somas un būšana prom no mājām mūs tiešām nogurdinājusi. Šobrīd tik ļoti gribas būt savās mājās, savā mierā, savā kārtībā, negribas būt cilvēkos. Gribas čubināt un lolot mājas, iekārtot, pārkārtot, izmest visu lieko, sakārtot,akcentēt. Šī sajūta tik raksturīga rudenim, lai arī laiks vēl ārā pavisam vasarīgs.
Pēc nedēļas jau sāksies skolas un bērnudārza režīms. Tad arī turpināsies īstais darbs pie prieka dobes kopšanas. Pagaidām, kad režīms brīvāks, arī saskaņu un kārtību mājās panākt vieglāk.